pełne usta makijaż


data dodania
27 czerwca 2022
Powiększanie ust – ile się utrzymuje?

Powiększanie ust to szybki sposób na efektowną zmianę w swoim wyglądzie. Efekty widoczne są właściwie od razu i utrzymują się przez dłuższy czas. O piękne i wydatne usta trzeba jednak dbać, a zabiegi w gabinecie kosmetologicznym warto powtarzać. Ile więc utrzymuje się kwas hialuronowy w ustach?

Powiększanie ust – na czym polega?

Gabinety kosmetologiczne najczęściej oferują powiększanie ust kwasem hialuronowym. To składnik, który naturalnie występuje w skórze, dlatego jest on bezpieczny. Jak wygląda zabieg? Na początku usta są smarowane maścią znieczulającą, żeby nie czuć nakłuć. Następnie kwas hialuronowy jest wstrzykiwany w wargi, po czym następuje modelowanie ust, by uzyskać konkretny efekt.

Powiększanie trwa ok. 30 minut w zależności od wybranej metody. Warto jednak wiedzieć, że istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Kobieta nie może być w ciąży lub w okresie laktacji. Również osoby z aktywnymi infekcjami, zmagające się z chorobami nowotworowymi lub autoimmunologicznymi nie powinny mieć powiększanych ust.

Usta po powiększeniu mogą być zaczerwienione i opuchnięte. Jest to naturalne zjawisko i trwa ono do kilku dni. Zaleca się też, by bezpośrednio po zabiegu nie stosować szminek i błyszczyków, ponieważ mogą wysuszać usta.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – jak długo widoczne efekty?

Usta powiększone kwasem hialuronowym zachowują swój efekt przez ok. 6-8 miesięcy. Zdarza się, że dłużej, jednak co najważniejsze – wchłanianie kwasu hialuronowego następuje powoli, a przy tym poprawia kondycję warg. Usta nagle nie zmniejszają się, pozostaje odpowiedni zapas czasu, aby umówić się na kolejny zabieg.

Co ile powiększać usta?

Chcesz mieć piękne i wydatne usta cały czas? Powtarzaj zabieg regularnie. Specjaliści zalecają, by powiększanie ust powtarzać mniej więcej co rok. To pozwoli cieszyć się zmysłowymi i pełnymi ustami każdego dnia.

Czy powiększanie ust boli?

Powiększanie ust to szybki zabieg, którego na pewno nie można utożsamiać z bólem. Dlaczego? Ponieważ jak wspominaliśmy, przed modelowaniem podawana jest na wargi specjalna maść znieczulająca. W wyjątkowych przypadkach możliwe jest nawet podanie znieczulenia stomatologicznego, więc nie ma czego się bać. Już sama maść minimalizuje odczuwany ból, choć może pojawić się oczywiście uczucie dyskomfortu związane z rozpieraniem tkanek.

A jak wyglądają pierwsze dni po zabiegu? Może pojawić się obrzęk i nadwrażliwość na ból, jednak nie ma powodów do zmartwień, to zupełnie naturalne objawy. Taki dyskomfort może trwać około 5 dni i sam ustępuje. Jeśli tak się nie stanie lub jeśli pojawi się zasinienie, należy skonsultować się z lekarzem. A jak przyspieszyć proces regeneracji ust po kwasie hialuronowym? Warto sięgnąć po maść z arniką i pić dużo wody. W tym czasie trzeba też zrezygnować z papierosów, alkoholu, sauny, basenu oraz intensywnej aktywności fizycznej.

powrót
zobacz również

Jak powiększyć usta? Czym powiększa się usta u specjalisty? czytaj dalej
Mezoterapia – jak często powtarzać, aby efekty były jak najlepsze? czytaj dalej
Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa? czytaj dalej

W naszym salonie kosmetycznym Łaskawiec Kosmetologia masz możliwość platności gotówką, za pomocą karty kredytowej lub debetowej, zbliżeniowo, za pomocą funkcji blik oraz możesz skorzystać z naszych wyjątkowych usług na raty.

Płatności kartą

Płatność na raty