Mezoterapia igłowa cieszy się sporą popularnością wśród wielbicielek medycyny estetycznej, głównie z powodu niewielkiej inwazyjności. Po kilku zabiegach skóra jest lepiej nawilżona, poprawia się jej gęstość, znikają oznaki zmęczenia, a to nie jedyne zalety mezoterapii igłowej. Kto może skorzystać z tego zabiegu? Dlaczego warto zdecydować się na mezoterapię igłową?
Mezoterapia igłowa – co to?
Mezoterapia igłowa to zabieg kosmetyczny, który polega na wstrzykiwaniu w głąb skóry substancji leczniczych, odżywczych czy regenerujących. Najczęściej są to różnego rodzaju koktajle, w skład których wchodzić może kwas hialuronowy, mikroelementy, witaminy lub kwasy nukleinowe. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów odmładzających skórę, głównie z powodu niewielkiej inwazyjności i braku okresu rekonwalescencji, jak ma to miejsce w przypadku metod chirurgicznych.
Jak wygląda mezoterapia igłowa? Zabieg składa się z serii drobnych i precyzyjnych nakłuć za pomocą cienkiej igły do 1,5 cm. Jeśli pacjent ma niski próg tolerancji bólu wcześniej skóra może zostać znieczulona specjalnym preparatem, by zminimalizować ewentualne nieprzyjemne dolegliwości podczas zabiegu. Zaraz po przeprowadzeniu mezoterapii mogą pojawić się zaczerwienienia, drobne opuchnięcia czy stany zapalne, jednak ustępują one po kilku dniach.
Mezoterapia igłowa – dla kogo?
Mezoterapia igłowa zazwyczaj wykonywana jest u osób powyżej 25. roku życia. Efekty zauważą zarówno osoby młode, jak i dojrzałe. Celem zabiegu jest regeneracja, nawilżenie, odżywienie i ujędrnienie skóry. To sprawia, że mezoterapia staje się właściwie uniwersalna i skorzystać z niej może niemal każdy. Istnieją jednak konkretne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Wśród nich wymienia się ciążę, karmienie piersią, cukrzycę, choroby autoimmunologiczne lub nowotworowe, alergię na wstrzykiwane substancje, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych oraz stany zapalne skóry. Swoje wątpliwości warto skonsultować z gabinetem kosmetologicznym, w którym będzie wykonywany zabieg.
Mezoterapia igłowa – efekty
Przy mezoterapii igłowej efekty po pierwszym zabiegu nie są widoczne. Konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów, by zauważyć różnice w wyglądzie skóry. Ilu? Zazwyczaj wizyt jest od 3 do 7 w zależności od potrzeb skóry. Najlepiej wykonywać je raz na 1-3 tygodnie. Po przeprowadzonej serii, chcąc utrzymać efekty mezoterapii igłowej, warto ją powtórzyć. Zaleca się, by zrobić to po kilku miesiącach, optymalnie po 3 do 6.
Po przeprowadzonym cyklu zabiegów skóra stanie się lepiej nawilżona i poprawi się jej gęstość. Ponadto mezoterapia igłowa stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych, co opóźnia starzenie się skóry. Po zabiegach twarz wygląda świeżo i znikają z niej oznaki zmęczenia. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą się odmłodzić, ale korzystając jedynie z niechirurgicznych metod.
Powiększanie ust – ile się utrzymuje? czytaj dalej
Jak powiększyć usta? Czym powiększa się usta u specjalisty? czytaj dalej
Mezoterapia – jak często powtarzać, aby efekty były jak najlepsze? czytaj dalej