wypełnione usta


data dodania
24 czerwca 2022
Jak powiększyć usta? Czym powiększa się usta u specjalisty?

Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach kosmetologicznych. Nie zawsze natura obdarza nas pełnymi, wydatnymi ustami, na szczęście jest sposób, by to zmienić i uzyskać wymarzony efekt niemal natychmiast. Jak powiększyć usta i czym warto to zrobić?

Czym powiększa się usta u specjalisty?

W Internecie nie brakuje porad w stylu jak naturalnie powiększyć usta, jednak na prawdziwe i długotrwałe efekty można liczyć jedynie decydując się na zabieg w profesjonalnym gabinecie. Powiększanie ust w domu przy pomocy szczotkowania czy masowania pobudzi krążenie, a zastosowanie miodu lub innych naturalnych substancji nawilży wargi, jednak ich nie uwydatni. Jak więc powiększyć usta na dłużej? Najlepiej kwasem hialuronowym. To składnik, który występuje naturalnie w skórze, dlatego jest całkowicie bezpieczny.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – na czym polega?

Jak wygląda powiększanie ust kwasem hialuronowym? Zabieg jest prosty, ale chcąc uzyskać jak najlepszy efekt i mieć pewność, że został on przeprowadzony w sposób prawidłowy, warto udać się do profesjonalnego gabinetu. Powiększanie ust polega na ich ostrzykiwaniu kwasem hialuronowym. Bezbarwna substancja jest aplikowana w wargi, po czym są one modelowane, aż do uzyskania preferowanego kształtu. Usta po zabiegu kwasem mogą być zaczerwienione i obrzęknięte, są to naturalne objawy, które znikają przeważnie po 2-3 dniach.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym może być wykonane na kilka sposobów. Wybór odpowiedniej techniki uzależniony jest w znacznej mierze od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Wśród metod powiększania ust wymienia się m.in. Russian Lips. Polega ona na dużej ilości mikroiniekcji przy zużyciu niewielkiej ilości kwasu. W ten sposób można uzyskać bardzo naturalny efekt powiększonych ust.

Popularna jest również metoda paryska. Wypełnianie ust w ten sposób pozwala uzyskać pełne i symetryczne wargi. Poprawia się również ich koloryt. Powiększanie ust w ten sposób podnosi najczęściej w delikatny sposób kąciki i podkreśla łuk Kupidyna, co skutkuje naturalnym, zmysłowym kształtem warg.

Równie chętnie stosowana jest metoda Baby Doll. W jej przypadku efektów jest więcej, bo nie tylko sposób ten powiększa usta, ale też odmładza całą twarz. Pokreślony łuk Kupidyna, uwydatniona środkowa część warg pomaga w uzyskaniu dziewczęcego wyglądu.

Usta po kwasie hialuronowym – jak długo widoczny jest efekt?

Po zabiegu kluczowym pytaniem jest: ile utrzymuje się kwas w ustach? Efekt powiększonych ust utrzymuje się przez ok. 6-8 miesięcy. Po tym czasie jest on naturalnie wchłaniany, dlatego chcąc cieszyć się wydatnymi wargami, zabieg należy powtarzać. Jak często? Zaleca się, by korzystać z powiększania ust kwasem hialuronowym mniej więcej co roku.

powrót
zobacz również

Powiększanie ust – ile się utrzymuje? czytaj dalej
Mezoterapia – jak często powtarzać, aby efekty były jak najlepsze? czytaj dalej
Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa? czytaj dalej