odmładzające zabiegi na twarz


data dodania
27 maja 2022
Mezoterapia – jak często powtarzać, aby efekty były jak najlepsze?

Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg poprawiający urodę, który cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród osób młodych, jak i dojrzałych. Zahamowanie procesów starzenia to jedna z wielu korzyści, jakie daje ten zabieg. Nie wystarczy jednak poprzestać na jednym, chcąc cieszyć się doskonałymi efektami. Jak często powtarzać więc mezoterapię?

Mezoterapia igłowa – co to?

Mezoterapia igłowa to zabieg kosmetyczny, którego celem jest odmłodzenie skóry, ale nie tylko. Skóra staje się bardziej nawilżona, poprawia się jej gęstość, znikają oznaki zmęczenia. Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu pod skórę substancji leczniczych, odżywczych lub regenerujących, np. kwasu hialuronowego, witamin czy mikroelementów. Używane do tego są cienkie igły, nie dłuższe niż 1,5 cm. Podczas zabiegu można odczuwać delikatny dyskomfort. U osób wyjątkowo wrażliwych na ból istnieje możliwość zastosowania preparatu znieczulającego. Zaraz po zabiegu skóra może być zaczerwieniona lub opuchnięta, jednak takie dolegliwości mijają po kilku dniach.

Oprócz mezoterapii igłowej wymienia się jeszcze mezoterapię mikroigłową (cienkoigłową), która polega na mechanicznym nakłuwaniu skóry przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia wyposażonego w niewielkie igły. W przypadku tego zabiegu efekt jest nieco słabszy i głównie korzysta się z niego, by zregenerować skórę oraz zmniejszyć widoczność blizn i przebarwień.

Mezoterapia igłowa – jakie są efekty zabiegu?

Efekty mezoterapii igłowej widoczne są po kilku zabiegach. Skóra jest lepiej nawilżona, jędrna, znikają oznaki zmęczenia, hamowane są procesy starzenia. Mezoterapia igłowa to zabieg regenerujący i rewitalizujący skórę. Można też stosować go w ramach profilaktyki przeciwzmarszczkowej. Podobnie jest w przypadku mezoterapii mikroigłowej. Tu dodatkowymi wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są jeszcze przebarwienia i blizny.

Mezoterapia igłowa – ile zabiegów?

Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty, mezoterapię igłową należy powtarzać. Sama seria składa się z kilku zabiegów, najczęściej od 3 do 7. Wykonuje się je w ciągu 7-21 dni. Inną kwestią jest to, jak często mezoterapię igłową przeprowadzać. Zaleca się, by zabieg powtórzyć po kilku miesiącach, najlepiej po 3 do 6. To pomoże zachować efekty odmłodzenia i odświeżenia skóry.

Nieco inaczej częstotliwość wykonywania zabiegów wygląda w przypadku mezoterapii mikroigłowej. Sam cykl składa się z ok. 5-6 zabiegów, które wykonuje się w 2-, 3-tygodniowych odstępach. Jak często mezoterapia mikroigłowa powinna być stosowana? Jeśli konieczna jest dalsza kuracja, na zabieg wystarczy umówić się raz w miesiącu.

Mezoterapia – gdzie wykonać?

Mezoterapię igłową i mikroigłową warto wykonać w sprawdzonym miejscu, które specjalizuje się w przeprowadzaniu takich zabiegów. Wśród nich jest gabinet kosmetyczny w Bytomiu, w którym poza mezoterapią, można też zdecydować się na modelowanie ust, peelingi twarzy czy makijaż permanentny.

powrót
zobacz również

Powiększanie ust – ile się utrzymuje? czytaj dalej
Jak powiększyć usta? Czym powiększa się usta u specjalisty? czytaj dalej
Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa? czytaj dalej

W naszym salonie kosmetycznym Łaskawiec Kosmetologia masz możliwość platności gotówką, za pomocą karty kredytowej lub debetowej, zbliżeniowo, za pomocą funkcji blik oraz możesz skorzystać z naszych wyjątkowych usług na raty.

Płatności kartą

Płatność na raty