Mezoterapia

Mezoterapia to nawilżenie skóry, zmniejszenie widoczności blizn, spłycenie zmarszczek.


Mezoterapia – co to jest?

Mezoterapia jest to niechirurgiczny zabieg mający na celu poprawę urody, który wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej, kosmetologicznych. Polega na dostarczaniu odpowiednich substancji (np. odżywczych lub regenerujących) bezpośrednio do skóry. Jednocześnie, mezoterapia, peeling twarzy i modelowanie ust to jedne z najczęściej wybieranych usług klientek gabinetów kosmetologicznych.

Najpopularniejszym efektem mezoterapii jest zahamowanie procesu starzenia się skóry, odmłodzenie. Przy czym wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje tego zabiegu, to:

  • mezoterapia igłowa;
  • mezoterapia mikroigłowa.

 
 

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa twarzy to zabieg polegający na wykonaniu serii drobnych nakłuć przy pomocy cienkiej igły o długości nie większej niż 1,5 cm. Za jej pomocą wstrzykuje się substancje o działaniu leczniczym bezpośrednio w skórę. Po co się to robi?

Efekty mezoterapii igłowej to przede wszystkim nawilżenie skóry, poprawa mikrokrążenia, a także stymulacja komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych, co hamuje proces starzenia się skóry. Ponadto zabieg ten poprawia gęstość skóry, nadaje jej świeżego wyglądu, a oznaki zmęczenia znikają

Ile zabiegów mezoterapii igłowej trzeba wykonać? Zwykle zaleca się serię zabiegów wynoszącą od 3 do 7 wizyt, które następują po sobie w przeciągu od 7 do 21 dni. Natomiast odpowiadając na pytanie, jak często mezoterapię igłową wykonywać, zaleca się, aby po kilku miesiącach (od 3 do 6) powtórzyć ten zabieg celem zachowania efektów. 

Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że efekty po 1 zabiegu mezoterapii igłowej nie będą widoczne, konieczna jest seria nakłuć. Bezpośrednio po wizycie w gabinecie kosmetologicznym mogą natomiast pojawić się zaczerwienienia, które znikają w ciągu maksymalnie dwóch dni. Ponadto skutki uboczne mezoterapii igłowej to też drobne opuchnięcia oraz stany zapalne, aczkolwiek, tak jak w przypadku zaczerwienienia, powinny ustąpić kilka dni po wykonaniu zabiegu.

Przeciwwskazaniem mezoterapii jest ciąża, alergia na składniki zawarte we wstrzykiwanej substancji, cukrzyca, a także stany zapalne lub bakteryjne infekcje skóry. Jeśli masz wątpliwości, czy możesz zapisać się na ten zabieg, skontaktuj się z nami. 

 
 

Co to jest mezoterapia mikroigłowa?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej przebiega w podobny sposób, tutaj celem jest przede wszystkim pobudzenie i odbudowa włókien kolagenowych. Efekty mezoterapii mikroigłowej to m.in. redukcja zmarszczek mimicznych, ujędrnienie twarzy, ale też usunięcie blizn potrądzikowych oraz po oparzeniu i zmniejszenie widoczności porów skóry.

Jak często mezoterapię mikroigłową przeprowadzać? Rekomendowana jest seria 5-6 zabiegów, które wykonuje się w odstępach ok. dwu-, trzytygodniowych. W przypadku poddawania się dalszej kuracji na mezoterapię mikroigłową można zapisać się raz w miesiącu.

Przeciwwskazania mezoterapii mikroigłowej to m.in. ciążka, opryszczka, stany ropne skóry aktywny trądzik, czy stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

 
 

Mezoterapia igłowa
i mikroigłowa – różnice

Nie wiesz, na co się zdecydować? Przedstawiamy podstawowe między mezoterapią igłową a mikroigłową. 

Zabieg mezoterapii mikroigłowej określa się jako słabszy, służy przede wszystkim do regeneracji oraz rewitalizacji skóry, zmniejszając przy okazji widoczność blizn i przebarwień. Po skończonej serii nakłuć rekomenduje się powtarzanie pojedynczego zabiegu raz w miesiącu.

Mezoterapia igłowa również działa w sposób nawilżający, wykazuje jednak lepsze efekty, jeśli chodzi o odmłodzenie skóry – pobudza ją do produkcji kolagenu i elastyny. To rozwiązanie dla osób, które szukają niechirurgicznych zabiegów przeciwzmarszczkowych. 

 
 

Mezoterapia igłowa – Bytom.
Gdzie wykonać mezoterapię? 

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa jest wykonywana w naszym gabinecie kosmetycznym w Bytomiu , przy ul. Chłodnej 1. Zapraszamy do rezerwacji terminów.


Cennik naszych
pięknych usług

zobacz
    Mezoterapia        Mezoterapia        Mezoterapia        Mezoterapia        Mezoterapia        Mezoterapia        Mezoterapia        Mezoterapia        Mezoterapia        Mezoterapia        Mezoterapia        Mezoterapia        Mezoterapia        Mezoterapia    Mezoterapia        Mezoterapia    Mezoterapia        Mezoterapia    Mezoterapia        Mezoterapia    Mezoterapia        Mezoterapia    Mezoterapia        Mezoterapia    Mezoterapia        Mezoterapia    Mezoterapia        Mezoterapia    
zobacz również Makijaż permanentny
zobacz również Zabiegi i peelingi
zobacz również Rzęsy i brwi