Mezoterapia
Mezoterapia – co to jest?
Mezoterapia jest to niechirurgiczny zabieg mający na celu poprawę urody, który wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej, kosmetologicznych. Polega na dostarczaniu odpowiednich substancji (np. odżywczych lub regenerujących) bezpośrednio do skóry. Jednocześnie, mezoterapia, peeling twarzy i modelowanie ust to jedne z najczęściej wybieranych usług klientek gabinetów kosmetologicznych.
Najpopularniejszym efektem mezoterapii jest zahamowanie procesu starzenia się skóry, odmłodzenie. Przy czym wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje tego zabiegu, to:
- mezoterapia igłowa;
- mezoterapia mikroigłowa.
Na czym polega mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa twarzy to zabieg polegający na wykonaniu serii drobnych nakłuć przy pomocy cienkiej igły o długości nie większej niż 1,5 cm. Za jej pomocą wstrzykuje się substancje o działaniu leczniczym bezpośrednio w skórę. Po co się to robi?
Efekty mezoterapii igłowej to przede wszystkim nawilżenie skóry, poprawa mikrokrążenia, a także stymulacja komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych, co hamuje proces starzenia się skóry. Ponadto zabieg ten poprawia gęstość skóry, nadaje jej świeżego wyglądu, a oznaki zmęczenia znikają.
Ile zabiegów mezoterapii igłowej trzeba wykonać? Zwykle zaleca się serię zabiegów wynoszącą od 3 do 7 wizyt, które następują po sobie w przeciągu od 7 do 21 dni. Natomiast odpowiadając na pytanie, jak często mezoterapię igłową wykonywać, zaleca się, aby po kilku miesiącach (od 3 do 6) powtórzyć ten zabieg celem zachowania efektów.
Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że efekty po 1 zabiegu mezoterapii igłowej nie będą widoczne, konieczna jest seria nakłuć. Bezpośrednio po wizycie w gabinecie kosmetologicznym mogą natomiast pojawić się zaczerwienienia, które znikają w ciągu maksymalnie dwóch dni. Ponadto skutki uboczne mezoterapii igłowej to też drobne opuchnięcia oraz stany zapalne, aczkolwiek, tak jak w przypadku zaczerwienienia, powinny ustąpić kilka dni po wykonaniu zabiegu.
Przeciwwskazaniem mezoterapii jest ciąża, alergia na składniki zawarte we wstrzykiwanej substancji, cukrzyca, a także stany zapalne lub bakteryjne infekcje skóry. Jeśli masz wątpliwości, czy możesz zapisać się na ten zabieg, skontaktuj się z nami.
Co to jest mezoterapia mikroigłowa?
Zabieg mezoterapii mikroigłowej przebiega w podobny sposób, tutaj celem jest przede wszystkim pobudzenie i odbudowa włókien kolagenowych. Efekty mezoterapii mikroigłowej to m.in. redukcja zmarszczek mimicznych, ujędrnienie twarzy, ale też usunięcie blizn potrądzikowych oraz po oparzeniu i zmniejszenie widoczności porów skóry.
Jak często mezoterapię mikroigłową przeprowadzać? Rekomendowana jest seria 5-6 zabiegów, które wykonuje się w odstępach ok. dwu-, trzytygodniowych. W przypadku poddawania się dalszej kuracji na mezoterapię mikroigłową można zapisać się raz w miesiącu.
Przeciwwskazania mezoterapii mikroigłowej to m.in. ciążka, opryszczka, stany ropne skóry aktywny trądzik, czy stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.
Mezoterapia igłowa
i mikroigłowa – różnice
Nie wiesz, na co się zdecydować? Przedstawiamy podstawowe między mezoterapią igłową a mikroigłową.
Zabieg mezoterapii mikroigłowej określa się jako słabszy, służy przede wszystkim do regeneracji oraz rewitalizacji skóry, zmniejszając przy okazji widoczność blizn i przebarwień. Po skończonej serii nakłuć rekomenduje się powtarzanie pojedynczego zabiegu raz w miesiącu.
Mezoterapia igłowa również działa w sposób nawilżający, wykazuje jednak lepsze efekty, jeśli chodzi o odmłodzenie skóry – pobudza ją do produkcji kolagenu i elastyny. To rozwiązanie dla osób, które szukają niechirurgicznych zabiegów przeciwzmarszczkowych.
Mezoterapia igłowa – Bytom.
Gdzie wykonać mezoterapię?
Mezoterapia igłowa i mikroigłowa jest wykonywana w naszym gabinecie kosmetycznym w Bytomiu , przy ul. Chłodnej 1. Zapraszamy do rezerwacji terminów.