Zabiegi i peelingi

Peeling twarzy, oczyszczenie twarzy u kosmetyczki. W trakcie peelingu zabiegu naskórek jest złuszczany, a skóra przygotowana na kolejne zabiegi.


Peeling twarzy – oczyszczanie
twarzy u kosmetyczki

Zabiegi oczyszczające na twarz w gabinetach kosmetycznych to usługa skierowana przede wszystkim do osób, które posiadają wymagającą cerę, zwłaszcza tłustą lub trądzikową. Wtedy domowe metody mogą okazać się niesatysfakcjonujące.

Peeling jest jedną z najpopularniejszych usług związanych z oczyszczaniem twarzy u kosmetyczki. W trakcie tego zabiegu dokładnie złuszczana jest skóra, usunięty zostaje martwy naskórek. To najczęściej wstęp do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, mających na celu zregenerowanie, odżywienie cery, aczkolwiek już po samym peelingu widać znaczącą poprawę w kondycji skóry, jest ona bardziej gładka, elastyczna.

Przy czym, aby peeling twarzy był bezpieczny, trzeba go dobrze dobrać do rodzaju cery. Dlatego przedstawiamy, jakie są rodzaje peelingów.

 
 

Rodzaje peelingów. Jaki peeling do cery trądzikowej, wrażliwej, mieszanej?

Peeling twarzy może być domowy, kosmetyczny lub dermatologiczny. W pierwszym przypadku mowa najczęściej o peelingach drobno- lub gruboziarnistych, a także o peelingach enzymatycznych. Peelingi domowe można wykonać przy pomocy samodzielnie przygotowanych mieszanek lub gotowych kosmetyków, mniej lub bardziej profesjonalnych.

Do peelingów kosmetycznych zalicza się:

  • peelingi chemiczne (zabiegi kwasami);
  • kawitacyjne;
  • peelingi głębokie;
  • mikrodermabrazja.

Na tych zabiegach oczyszczania twarzy się skupimy, aczkolwiek chcemy jeszcze wspomnieć, że peelingi dermatologiczne to takie, które wykonywane są przez lekarzy w przypadku, gdy defekty skórne wymagają zastosowania specjalnych zabiegów.

Peeling chemiczny, czyli peeling z kwasami, to sposób na szybką poprawę kondycji skóry. Nie tylko złuszcza cerę, ale w zależności od rodzaju kwasu, może zredukować wybrane problemy skórne. Popularnością cieszy się peeling migdałowy oparty na kwasie migdałowym (jest on stosowany jako peeling na przebarwienia), w kosmetyce równie chętnie wybierany jest też kwas glikolowy, mlekowy (sprawdzi się podczas kuracji przeciwstarzeniowej) lub azelainowy (stosowany w przypadku skóry naczyniowej, redukuje zaczerwienienia). To, jaki peeling kwasami zostanie zastosowany, zależy od rodzaju cery i oczekiwanego efektu.

Peeling kawitacyjny, zamiast kwasów, wykorzystuje ultradźwięki. W tym celu do skóry przykłada się specjalistyczny aparat, który wytwarza fale dźwiękowe wywołujące powstawanie pęcherzyków gazu na powierzchni cery. Podczas pękania pęcherzyki oczyszczają skórę, usuwają martwy naskórek oraz zaskórniki. Ten rodzaj peelingu jest rekomendowany do każdego typu cery, nawet wrażliwej. Co istotne, nie powoduje podrażnień. Może natomiast rozjaśnić przebarwienia, zmniejszyć widoczność płytkich blizn oraz zmarszczek, a także poprawić gęstość skóry.

Mikrodermabrazja
, nazywana również mikropeelingiem, to mechaniczne złuszczanie naskórka przy pomocy strumienia mikrokryształków (mikrodermabrazja korundowa), głowic diamentowych (mikrodermabrazja diamentowa) lub soli fizjologicznej/tlenu (oxybrazja). To, jaki rodzaj mikrodermabrazji będzie najlepszy, zależy od rodzaju i kondycji skóry, najczęściej rodzaj zabiegu wybierany jest po wywiadzie z klientem/klientką.

 
 

Oczyszczanie twarzy
u kosmetyczki – efekty

Choć oczyszczanie twarzy można wykonać w domu, nawet przy użyciu profesjonalnych produktów, często efekty są powierzchniowe, taki peeling nie obejmuje głębszych warstw skóry.

Decydując się na peeling chemiczny, kawitacyjny, czy mikrodermabrazję masz pewność, że skóra będzie wygładzona, elastyczna, a jej koloryt poprawiony (usunięte zostaną mniejsze przebarwienia). Zredukowane zostaną zmarszczki, a także niewielkie blizny. Pamiętaj jednak o tym, że peeling twarzy to często wstęp do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, przygotowanie skóry na wprowadzenie składników odżywczych, dlatego warto połączyć go z pozostałą ofertą gabinetów kosmetologicznych. Cena peelingu twarzy to ok. 180 zł.


Cennik naszych
pięknych usług

zobacz
    Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi    Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi    Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi    Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi    Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi    Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi    Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi    Zabiegi i peelingi        Zabiegi i peelingi    
zobacz również Makijaż permanentny
zobacz również Mezoterapia
zobacz również Rzęsy i brwi