powiększanie ust kwasem hialuronowym


data dodania
16 maja 2022
Powiększanie ust – jak dbać o usta po zabiegu modelowania ust?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bardzo popularnym zabiegiem, który pomaga kobietom pozbyć się kompleksów i nabrać większej pewności siebie. Skorzystać z niego można w wielu gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej, jednak należy zwrócić uwagę na to, by osoba wykonująca powiększanie ust miała odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie. Co warto wiedzieć o zabiegu modelowania ust, oraz jak dbać o nie już po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego? Jakie są etapy gojenia ust po kwasie?

Co warto wiedzieć o modelowaniu ust?

Modelowanie ust to zabieg, który trwa zwykle około pół godziny i nie wymaga hospitalizacji, ani przeprowadzania specjalistycznych badań przed jego wykonaniem. Trzeba mieć jednak świadomość, że istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają tego typu ingerencję w wygląd, a są to m.in. ciąża oraz okres karmienia piersią, aktywne choroby nowotworowe, niektóre choroby autoimmunologiczne, aktywne infekcje, takie jak angina, opryszka, czy próchnica, zaburzenia krzepnięcia krwi, czy nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe.

Powiększanie ust cieszy się dużą popularnością, podobnie jak inne zabiegi pielęgnacyjne, w tym mezoterapiahttps://laskawiec-kosmetologia.pl/usluga/mezoterapia/ czy makijaż permanentny brwi. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w usta nie tylko zwiększa ich objętość, poprawia kontur, ale również nawilża i odżywia je. Aby jednak cieszyć się upragnionym efektem, należy odpowiednio dbać o usta i stosować wszystkie zalecenia po zabiegu powiększania ust.

Koszt takiego zabiegu wynosi zazwyczaj około kilkuset złotych, dlatego decydując się na dokonanie zmiany w obrębie ust, warto najpierw sprawdzić cennik usług. Gabinety, które oferują wyjątkowo niskie ceny, powinny budzić naszą podejrzliwość, gdyż istnieje ryzyko, że świadczone przez nie usługi nie są wykonywane na odpowiednim poziomie.

Jak pielęgnować usta po kwasie hialuronowym

Aby efekt utrzymywał się jak najdłużej, należy odpowiednio pielęgnować usta. Wiele osób zastanawia się, czym smarować usta po kwasie hialuronowym? Otóż stosować można dowolne kosmetyki, takie jak szminki, konturówki, czy pomadki pielęgnacyjne. Warto wykonywać co jakiś czas peeling ust, a także masaż lodem lub miękką szczoteczką do zębów.

Ogromne znaczenie mają również pierwsze dni tuż po powiększeniu ust. W tym czasie powinno się powstrzymywać od korzystania z sauny, basenu, solarium, komór zimna lub ciepła, należy unikać także silnego słońca. Zaleca się również rezygnację z wykonywania ćwiczeń fizycznych, a także picia alkoholu, czy palenia papierosów do 7 dni po zabiegu. Przez miesiąc nie należy również poddawać się zabiegom kosmetycznym związanym z laseroterapią.

Często pojawia się także pytanie o to, jak długo goją się usta po kwasie? Otóż delikatny obrzęk oraz ból w okolicach wkłucia może utrzymywać się przez parę dni, aby załagodzić nieprzyjemne odczucia, warto stosować maść z arniką, przyjmować leki przeciwzapalne oraz pić dużo wody (przynajmniej 2 litry dziennie). Jeśli chodzi o mycie zębów po powiększaniu ust, to powinno się zachować przy tym szczególną ostrożność przez pierwsze 2-3 dni, jednak nie należy rezygnować z higieny jamy ustnej.

Powiększanie ust Bytom – czy warto?

Podobnie, jak w wielu innych miastach, także w Bytomiu można znaleźć gabinety kosmetyczne, które w profesjonalny sposób wykonują zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym. Zawsze warto zapoznać się z opiniami na temat konkretnego gabinetu, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z jego usług. Dobrze wykonany zabieg lips up pozwoli nam cieszyć się wymarzonym efektem od 6 do 8 miesięcy, jednak w niektórych przypadkach kwas utrzymuje się nawet przez rok.

powrót
zobacz również

Powiększanie ust – ile się utrzymuje? czytaj dalej
Jak powiększyć usta? Czym powiększa się usta u specjalisty? czytaj dalej
Mezoterapia – jak często powtarzać, aby efekty były jak najlepsze? czytaj dalej
Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa? czytaj dalej

W naszym salonie kosmetycznym Łaskawiec Kosmetologia masz możliwość platności gotówką, za pomocą karty kredytowej lub debetowej, zbliżeniowo, za pomocą funkcji blik oraz możesz skorzystać z naszych wyjątkowych usług na raty.

Płatności kartą

Płatność na raty