kosmetologia


data dodania
22 kwietnia 2022
Mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa – na czym polega, jakie są różnice?Zabiegi na twarz należą do jednych z najbardziej popularnych w gabinetach kosmetologicznych. Poprawiają kondycję skóry, sprawiają, że cera jest rozjaśniona, gładsza, młodsza. Wśród nich dużą skutecznością wykazuje się mezoterapia igłowa i mikroigłowa, a my przedstawimy różnice pomiędzy nimi.

Mezoterapia igłowa – co to, jak wygląda zabieg?

Mezoterapia igłowa twarzy to zabieg, podczas którego pod skórę wprowadza się substancje aktywne, mające na celu poprawę jej jędrności i elastyczności. Przy okazji mogą też modelować kontury twarzy, wygładzać skórę. To, jakie substancje aktywne zostaną dobrane, zależy od konkretnego problemu, oczekiwań pacjentek i pacjentów względem zabiegu. Może to być m.in. kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, witaminy oraz aminokwasy.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej? Najpierw przeprowadza się wywiad, na podstawie którego specjalista dobiera odpowiedni skład substancji czynnych. Następnie na skórę nakłada się krem znieczulający, aby ból/dyskomfort podczas zabiegu był jak najmniejszy. Natomiast sam zabieg polega na wykonywaniu serii nakłuć na odpowiednią głębokość, podczas których wstrzykuje się preparat.

Efektem mezoterapii jest nawilżenie cery, poprawa napięcia skóry oraz jej odmłodzenie. Może też usuwać przebarwienia czy zmiany potrądzikowe. Jednocześnie w większości przypadków zaleca się, aby wykonać kilka takich zabiegów w regularnych odstępach czasu.

Mezoterapii igłowej nie można przeprowadzać u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią, a także w sytuacji, gdy występuje jakikolwiek stan zapalny skóry twarzy.

Mezoterapia mikroigłowa – co to, jak wygląda zabieg?

Cel mezoterapii mikroigłowej jest bardzo podobny, jak igłowej – ma ujędrnić skórę, zwiększyć napięcie i elastyczność, poprawić funkcje naskórka, a także zredukować zmarszczki, czy zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych. Inny jest jednak sposób przeprowadzania zabiegu.

W przypadku mezoterapii mikroigłowej nie używa się strzykawek, lecz dermo rollerów lub urządzenia DermaPen. Zarówno jedno, jak i drugie, wyposażone jest w kilkanaście niewielkich rozmiarów igieł, które mogą mieć różną długość. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie bardzo intensywnych, gęstych nakłuć, które wywołują mikrourazy oraz mikrokrwawienia. W efekcie tego skóra uwalnia tzw. czynniki wzrostu, które przyśpieszają regenerację, pobudzają wytwarzanie kolagenu czy kwasu hialuronowego.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej nie wymaga przygotowania, jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. I co istotne, nie powoduje nadwrażliwości na słońce, przez co może być też wykonywany latem.

Jaki zabieg igłowy na twarz?

Mezoterapia igłowa polega na miejscowym wprowadzaniu preparatu do skóry właściwej lub tkanki podskórnej za pomocą igły. W mezoterapii mikroigłowej od preparatu ważniejsza jest ilość oraz głębokość nakłuć.

Mezoterapia igłowa polecana jest pacjentkom i pacjentom, którzy chcą spowolnić starzenie się skóry, odżywić cerę, a także usunąć cienie pod oczami. Mezoterapia mikroigłowa przede wszystkim przyśpiesza regenerację skóry, pobudza włókna kolagenowe i elastynę do odbudowy.

Co wybrać? To już zależy od potrzeb Twojej skóry. Przyjdź do nas na konsultację, a dobierzemy optymalne zabiegi dla Ciebie. Sprawdź też cennik usług kosmetologicznych.

powrót
zobacz również

Powiększanie ust – ile się utrzymuje? czytaj dalej
Jak powiększyć usta? Czym powiększa się usta u specjalisty? czytaj dalej
Mezoterapia – jak często powtarzać, aby efekty były jak najlepsze? czytaj dalej
Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa? czytaj dalej