kobieta z ciemnymi brwiami


data dodania
16 maja 2022
Makijaż permanentny brwi – gojenie

Makijaż permanentny brwi może całkowicie odmienić nasz wygląd, podkreślając urodę i sprawiając, że nawet słabo widoczne i rzadkie brwi będą wyglądały na gęste, ale wciąż naturalne. Istnieje kilka technik wykonywania makijażu tą metodą, a doborem odpowiedniej powinna zająć się osoba o odpowiednich kwalifikacjach. Aby jak najdłużej cieszyć się efektem pięknych brwi, konieczna jest ich właściwa pielęgnacja. Jak zatem zadbać o makijaż permanentny brwi? Na czym polega ta metoda?

Co należy wiedzieć o makijażu permanentnym brwi?

Wykonywanie makijażu permanentnego brwi można porównać do robienia tatuażu, gdyż w obu przypadkach pod skórę wprowadzany jest barwnik. W przypadku tatuażu jest on jednak wprowadzany znacznie głębiej, dzięki czemu efekt jest trwalszy. Należy mieć zatem świadomość, że makijaż permanentny brwi nie będzie wyglądać zawsze tak samo, jak tuż po jego wykonaniu, gdyż z czasem zblednie. Ma to oczywiście swoje wady, gdyż trzeba go co kilka lat odnawiać, z drugiej strony trendy urodowe zmieniają się na tyle często, że wiele osób cieszy się, iż za jakiś czas będą mogły na nowo podjąć decyzję co do wyglądu swoich brwi.

Jeśli zastanawiasz się, ile może kosztować taki zabieg, to koniecznie zajrzyj do cennika usług gabinetu kosmetycznego. Warto pamiętać o tym, że ceny makijażu permanentnego mogą wahać się w zależności od gabinetu kosmetycznego, jednak wybierając miejsce, w którym wykonamy ten zabieg, pod uwagę należy wziąć nie tylko koszty, ale również umiejętności i profesjonalne podejście specjalistki, w której ręce się oddamy.

Jak należy pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

Wykonując makijaż permanentny brwi, wprowadza się barwnik do skóry przy pomocy igły bądź specjalnych ostrzy, co jest równoznaczne z przerwaniem ciągłości naskórka. W związku z tym niezwykle ważne jest to, aby odpowiednio zadbać o brwi po zabiegu, gdyż od tego zależy nie tylko nasze zdrowie, ale również końcowy efekt.

Warto więc zadać sobie pytanie, czego nie robić po makijażu permanentnym brwi, aby go nie zepsuć? Przede wszystkim trzeba liczyć się z tym, że tuż po wykonaniu zabiegu, skóra w okolicach brwi będzie zaczerwieniona, jednak te stan nie powinien utrzymywać się dłużej niż przez kilka godzin. Przez kilka dni nie należy używać do mycia brwi mydła, ponadto należy je nawilżać, a w żadnym wypadku nie wolno ich złuszczać. Po mniej więcej trzech dniach od zabiegu proces złuszczania rozpocznie się samoistnie, mogą również pojawić się strupki, których pod żadnym pozorem nie wolno zrywać.

Korzystając z usług profesjonalnej lingeristki otrzymamy szczegółowe wytyczne odnośnie pielęgnacji świeżo wykonanego makijażu permanentnego brwi, a także dokładne informacje odnośnie kosmetyków, jakie należy w tym czasie stosować. Proces gojenia się brwi po zabiegu powinien trwać do 14 dni.

Gdzie wykonać makijaż permanentny na Śląsku?

Na Śląsku można znaleźć wiele gabinetów kosmetycznych wykonujących makijaż permanentny brwi. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto porozmawiać ze specjalistką, która rozwieje wszelkie wątpliwości odnośnie zabiegu, a także zaproponuje najlepszą dla nas metodę. Nasz gabinet kosmetyczny zapewnia profesjonalne podejście, dlatego też warto wykonać makijaż permanentny brwi w Bytomiu.

powrót
zobacz również

Powiększanie ust – ile się utrzymuje? czytaj dalej
Jak powiększyć usta? Czym powiększa się usta u specjalisty? czytaj dalej
Mezoterapia – jak często powtarzać, aby efekty były jak najlepsze? czytaj dalej
Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa? czytaj dalej