brwi


data dodania
9 marca 2022
Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

Zdecydowałaś/-eś się na makijaż permanentny brwi? Chociaż wiadomo, że kluczem do sukcesu jest sam zabieg (kto go przeprowadzi, jakie ma doświadczenie i jakiej jakości składników używa), to często jego trwałość… zależy od Ciebie! Dlatego podpowiadamy, jak dbać o brwi permanentne, aby jak najdłużej zachowały idealny wygląd.

Brwi permanentne – pielęgnacja

Makijaż permanentny brwi to coraz popularniejszy zabieg, na który większość osób decyduje się nie tylko ze względu na efekt wizualny, ale przede wszystkim na wygodę i oszczędność czasu. Jednak przed wizytą u linergistki musisz wiedzieć o dwóch rzeczach:

  • brwi permanentne utrzymują się przez ok. 2 lata, a w tym czasie zaleca się przynajmniej jedną wizytę korygującą;
  • trwałość zabiegu zależy m.in. od tego, jak dbasz o brwi, szczególnie w pierwszych dniach od wizyty u kosmetologa/kosmetolożki.

I w związku z tym mamy dwie dobre wiadomości. Po pierwsze, decydując się na makijaż permanentny brwi w naszym gabinecie kosmetologicznym w Bytomiu, zostaniesz poinformowana/-y, jak powinna przebiegać pielęgnacja brwi permanentnych po zabiegu. A po drugie, przygotowaliśmy odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań, do których zawsze możesz wrócić.

Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym?

Ze względu na to, że moczenie brwi w pierwszych godzinach/dniach od zabiegu może skutkować częściowym wypłukaniem pigmentu, nie zaleca się, aby przez pierwsze 2/3 dni przemywać brwi. Jeśli musisz to zrobić (doszło do zabrudzenia lub osocze sączy się zbyt mocno), najlepiej użyć do tego dobrze odciśniętego wacika namoczonego w przegotowanej wodzie. Natomiast nawet do 7-10 dni unikaj stosowania kosmetyków czyszczących do twarzy, zamień je na naturalne mydło lub środki myjące przeznaczone dla dzieci (są hipoalergiczne, nie powinny zawierać substancji zapachowych, drażniących konserwantów).

Czym smarować brwi po makijażu permanentnym?

Aby usprawnić gojenie się skóry po zabiegu, konieczne jest jej nawilżanie/natłuszczanie. W tym celu stosuje się m.in. maści na bazie witaminy E. Nie martw się, linergistka podpowie, jakie kremy rekomendujemy, my polecamy maść Alantan w niebieskim opakowaniu.

Natomiast to, przed czym przestrzegamy, to stosowanie produktów z wazeliną, parafiną lub innymi substancjami ropopochodnymi, które będą utrudniać oddychanie skóry.

Jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym?

Kluczowa jest pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym. Jeśli brwi po zabiegu swędzą to należy je nawilżać/natłuszczać, o czym przed chwilą pisaliśmy. W tym celu należy nanieść cienką warstwę dedykowanego kremu, np. Alantanu. Tylko, co istotne, nie może być ona zbyt gruba, ponieważ wtedy przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego, utrudni/wydłuży gojenie.

A jak długo natłuszczać brwi? Do czasu ustąpienia nieprzyjemnych objawów, jak przywołane wcześniej swędzenie.

Jak dbać o makijaż permanentny brwi?

Wiesz już, jakie są podstawowe zasady pielęgnacji brwi zaraz po zabiegu. Oprócz tego warto pamiętać o tym, aby przez ok. 10 dni nie używać kolorowych kosmetyków do makijażu twarzy, a także, by unikać wizyty na basenie, w saunie oraz aktywności fizycznej.
Natomiast, jeśli chcesz jak najdłużej utrzymać efekt makijażu permanentnego brwi, warto ograniczyć wizyty na solarium, stosować kremy z wysokim filtrem SPF (zapobiega to blaknięciu), a także regularnie nawilżać całą twarz.

powrót
zobacz również

Powiększanie ust – ile się utrzymuje? czytaj dalej
Jak powiększyć usta? Czym powiększa się usta u specjalisty? czytaj dalej
Mezoterapia – jak często powtarzać, aby efekty były jak najlepsze? czytaj dalej
Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa? czytaj dalej

W naszym salonie kosmetycznym Łaskawiec Kosmetologia masz możliwość platności gotówką, za pomocą karty kredytowej lub debetowej, zbliżeniowo, za pomocą funkcji blik oraz możesz skorzystać z naszych wyjątkowych usług na raty.

Płatności kartą

Płatność na raty