usta


data dodania
20 marca 2021
Co warto wiedzieć przed zabiegiem powiększania ust?

Czy powiększanie ust boli? Kto nie może zapisać się na taki zabieg? I ile on w ogóle kosztuje? Zebraliśmy najczęściej pojawiające się pytania i teraz na nie odpowiemy – sprawdź, co warto wiedzieć przed zabiegiem powiększania ust.

Powiększanie ust – co trzeba wiedzieć? Przeciwwskazania do powiększania ust

Modelowanie, powiększanie ust to zabieg ostrzykiwania warg kwasem hialuronowym, który może być wykonywany różnymi metodami. Ma on na celu zwiększyć objętość ust, poprawić ich kształt, a także zlikwidować istniejącą asymetrię.

To jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, aczkolwiek trzeba wiedzieć, jakie są przeciwwskazania do jego wykonania. Modelowania ust kwasem hialuronowym nie przeprowadza się w przypadku kobiet w ciąży, bądź będących w okresie laktacji, a także u osób z aktywnymi infekcjami, chorobami nowotworowymi oraz niektórymi chorobami autoimmunologicznymi. Wizytę w gabinecie trzeba przełożyć, jeśli jesteś w trakcie leczenia stomatologicznego, czy stosujesz niektóre antybiotyki.

Nie zawsze klientka wie, że nie powinna lub musi się wstrzymać z zabiegiem, dlatego ważne jest, aby przed wizytą przeprowadzony został z nią dokładny wywiad, który wykryje występowanie czynników będących przeciwwskazaniem do przeprowadzenia powiększania ust.

Czy powiększanie ust boli?

Kobiety często zadają pytanie: czy powiększanie ust boli? Dobra wiadomość jest taka, że przed zabiegiem wargi są smarowane specjalistyczną maścią znieczulającą, która zmniejsza odczuwanie nakłuć. Aczkolwiek w niektórych przypadkach odczuwalny może być niewielki dyskomfort.

Ile trwa zabieg powiększania ust?

Najczęściej zabieg powiększania ust trwa nie dłużej niż 30 min, wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Należy uwzględnić, że przed rozpoczęciem ostrzykiwania, przeprowadzony zostanie wywiad lekarski, a także ocena twarzy w spoczynku oraz podczas mimiki, co wydłuża samą wizytę.

Powiększanie ust opuchlizna – jak długo?

Usta bezpośrednio po wypełnieniu kwasem hialuronowym są zaczerwienione, bolesne w dotyku. Opuchlizna utrzymuje się zazwyczaj do 7 dni, jest naturalnym efektem zabiegu, dlatego nie powinno cię to martwić.

A jak zmniejszyć opuchliznę po powiększeniu ust? Można schładzać wargi kompresem żelowym lub kostkami lodu, uprzednio zwiniętymi w ręcznik.

Powiększanie ust – jak długo się utrzymuje?

Ile się utrzymuje powiększanie ust kwasem hialuronowym? W większości przypadków przez 6-8 miesięcy, czasami efekt jest widoczny przez 12 miesięcy. Co istotne, usta nie zmniejszają się nagle, kwas hialuronowy ulega powolnemu wchłanianiu, co przy okazji poprawia kondycję warg.

Jak pielęgnować usta po kwasie hialuronowym?

Usta po kwasie hialuronowym warto odpowiednio pielęgnować. W jaki sposób? Regularnie wykonuj ich masaż, czym poprawisz ukrwienie. Rób peeling ust (nie musisz w tym celu używać specjalnych kosmetyków, taki peeling możesz zrobić sama), który usunie martwy naskórek. Oprócz tego zadbaj o nawilżenie, stosując pomadki ochronne lub maść z witaminą A, a także domowe maseczki, np. miodowe.

Bezpośrednio po zabiegu warto zrezygnować na jakiś czas ze szminek i błyszczyków, które mogłyby wysuszyć wargi.

Ile kosztuje powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Koszt zabiegu powiększania i modelowania ust wynosi ok. 600 zł. Niektóre gabinety kosmetologiczne ostateczną cenę uzależniają od ilości zużytego preparatu, natomiast my tego nie praktykujemy, cena za zabieg jest stała.

powrót
zobacz również

Powiększanie ust – ile się utrzymuje? czytaj dalej
Jak powiększyć usta? Czym powiększa się usta u specjalisty? czytaj dalej
Mezoterapia – jak często powtarzać, aby efekty były jak najlepsze? czytaj dalej
Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa? czytaj dalej